Koszyk
Sensoryczne zabawki dla dzieci

Zabawki dla dzieci z ADHD: jakie warto wybrać i dlaczego?

Zabawki to nie tylko narzędzie do zabawy, ale także ważny element rozwoju dziecka. Dla dzieci z ADHD (zaburzenie deficytu uwagi z hiperaktywnością) odpowiednie zabawki mogą pomóc w radzeniu sobie z ich symptomami. W tym artykule omówimy, jakie zabawki mogą być szczególnie korzystne dla dzieci z ADHD i dlaczego.

Odpowiednio dobrane zabawki, wspierają rozwój dziecka

Dzieci z ADHD często mają problemy z koncentracją i zwiększoną aktywnością ruchową, co może wpływać na ich zdolność do nauki i rozwoju społecznego. Jednym z sposobów na wspieranie ich rozwoju są odpowiednio dobranych zabawki, które mogą pomóc w kierowaniu energii i uwagi w pozytywny sposób.

Zabawki sensoryczne

Dzieci z ADHD mają często trudności w skupieniu uwagi, a zabawki sensoryczne mogą pomóc w zwiększeniu poziomu uwagi i koncentracji. Przykłady to: piłki antystresowe, zabawki do wyciskania, chusta sensoryczna, koraliki do nawlekania, kolorowanki antystresowe, piasek kinetyczny.

Zabawki interaktywne

Zabawki, które wymagają interakcji, takie jak gry planszowe, gry wideo lub zabawki interaktywne, mogą pomóc dziecku z ADHD w radzeniu sobie z nadmiarem energii i impulsywnością. Dzieci z ADHD często potrzebują ruchu, a interaktywne zabawki mogą pomóc im w skupieniu się na zadaniu.

Zabawki do tworzenia i budowania

Zabawki, które wymagają kreatywności, takie jak zestawy do tworzenia, klocki czy modele do składania, mogą pomóc w rozwoju zdolności poznawczych u dzieci z ADHD. Te zabawki wymagają skupienia, cierpliwości i logicznego myślenia, co może pomóc dziecku z ADHD w poprawie umiejętności poznawczych.

Zabawki do ruchu

Dzieci z ADHD często potrzebują ruchu i aktywności fizycznej. Zabawki takie jak hulajnogi, skakanki, piłki, trampoliny, rolki czy rowery, mogą pomóc w zapewnieniu dziecku z ADHD sposobu na wykorzystanie energii.

Zabawki uspokajające

Dzieci z ADHD często mają trudności z uspokojeniem i zrelaksowaniem się. Zabawki takie jak lampki z projekcją, specjalne poduszki, kołdry sensoryczne, czy wibrujące zabawki mogą pomóc w uspokojeniu dziecka i redukcji nadmiernego stresu.

Podsumowując, odpowiednie zabawki mogą pomóc dziecku z ADHD w radzeniu sobie z jego symptomami. Zabawki sensoryczne, interaktywne, do tworzenia i budowania, do ruchu oraz uspokajające mogą wpłynąć pozytywnie na rozwój dziecka z ADHD. Ważne jest jednak, aby wybierać zabawki odpowiednie dla wieku dziecka i konsultować się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

Od zamówień powyżej 299PLN

14 dni na zwrot

14-dniowy okres zwrotu

Wysoka jakość

Produkty bezpieczne dla dzieci

Bezpieczna płatność

PayPal / MasterCard / Visa / Tpay