Koszyk
Poduszka do karmienia dziecka

Poduszka do karmienia dziecka – jaką wybrać?

Karmienie piersią to jedna z najważniejszych czynności w życiu dziecka. Dlatego tak ważne jest, aby mama czuła się zrelaksowana i wygodnie podczas karmienia. Aby to osiągnąć, warto zainwestować w poduszkę do karmienia. Wybór odpowiedniego modelu może jednak być trudny, dlatego postaramy się przybliżyć temat i pomóc w podjęciu decyzji.

Dlaczego warto korzystać z poduszki do karmienia?

Poduszka do karmienia to nie tylko wygoda dla mamy, ale także korzyść dla dziecka. W odpowiedniej pozycji, dziecko może lepiej chwytać piersi i skuteczniej się karmić. Dodatkowo, poduszka do karmienia pomaga utrzymać prawidłową pozycję kręgosłupa i zapobiega bólowi pleców i ramion u mamy. Dzięki niej karmienie staje się również bardziej dyskretne, co dla wielu kobiet jest ważnym czynnikiem.

Poduszki do karmienia – różne rodzaje

Najpopularniejsze poduszki do karmienia, które są dostępne na rynku to:

 • Poduszki kształtowane – posiadają specjalny kształt, który pozwala na idealne dopasowanie do ciała mamy. Najczęściej są wypełnione pianką lub kulkami polistyrenowymi.
 • Poduszki zwijane – to cienka i lekka poduszka, którą można zwinąć i zabrać ze sobą w podróż.
 • Poduszki wielofunkcyjne – posiadają specjalny kształt, który pozwala na używanie ich na różne sposoby. Mogą pełnić funkcję poduszki do karmienia, leżaczka czy miejsca do zabawy.

Poduszki do karmienia – czego należy szukać?

Przy wyborze poduszki do karmienia warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:

 • Wypełnienie – poduszka powinna być odpowiednio wypełniona, aby zapewnić odpowiedni komfort podczas karmienia. Najlepiej sprawdzają się modele wypełnione pianką lub kulkami polistyrenowymi.
 • Wielkość – poduszka powinna być odpowiednio duża, aby zapewnić wygodę i wsparcie dla mamy i dziecka.
 • Materiał – wybierając poduszkę do karmienia, należy zwrócić uwagę na materiał z którego jest wykonana. Powinien być miły w dotyku i najlepiej, aby była wykonana z bawełny.

Jak dbać o poduszkę do karmienia?

Poduszka do karmienia to nie tylko praktyczny element wyposażenia, ale także ważny dla higieny dziecka. Dlatego warto zadbać o jej odpowiednie utrzymanie. Oto kilka wskazówek, jak dbać o poduszkę do karmienia:

 1. Częste pranie – poduszka do karmienia powinna być prana co najmniej raz na 2-3 tygodnie. W przypadku częstego użytkowania, zwłaszcza podczas gorących dni, zaleca się pranie nawet co tydzień.
 2. Wybór odpowiedniej temperatury prania – poduszka do karmienia powinna być prana w temperaturze zalecanej przez producenta. Zazwyczaj jest to temperatura 30-40 stopni Celsjusza. Wyższe temperatury mogą zniszczyć wkład poduszki.
 3. Delikatne środki piorące – poduszki do karmienia zwykle wykonane są z delikatnych materiałów, dlatego warto używać łagodnych środków piorących. Najlepiej wybierać te przeznaczone dla dzieci, bez dodatków chemicznych.
 4. Suszenie – po praniu poduszkę do karmienia należy odpowiednio osuszyć. Najlepiej suszyć ją na powietrzu lub w suszarce przy niskiej temperaturze.
 5. Regularna kontrola – przed każdym użyciem warto sprawdzić stan poduszki. Jeśli widoczne są oznaki zużycia, zniszczenia lub wypłowienia, należy ją wymienić na nową.

Dbając o poduszkę do karmienia, zadbamy nie tylko o higienę dziecka, ale także przedłużymy jej żywotność i zapewnimy sobie dłuższy czas korzystania z tego praktycznego akcesorium.

Podsumowanie

Poduszka do karmienia jest bardzo pomocna w trakcie karmienia dziecka, szczególnie w przypadku matek karmiących piersią. Warto zwrócić uwagę na ergonomiczny kształt i wygodę poduszki, aby nie przysparzała nam dodatkowych dolegliwości bólowych. Istotny jest również wybór materiału, który nie będzie podrażniał delikatnej skóry dziecka oraz możliwość prania, aby utrzymać poduszkę w czystości. Istnieje wiele rodzajów poduszek do karmienia, w tym poduszki klasyczne, w kształcie litery U lub C oraz wielofunkcyjne. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na indywidualne potrzeby i preferencje, aby zapewnić sobie jak największą wygodę i komfort podczas karmienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

Od zamówień powyżej 299PLN

14 dni na zwrot

14-dniowy okres zwrotu

Wysoka jakość

Produkty bezpieczne dla dzieci

Bezpieczna płatność

PayPal / MasterCard / Visa / Tpay