Informacje

Potrzebujesz pomocy?

Napisz do Nas

Znajdziesz Nas na

Zabawki dla dziecka do samochodu

Zabawki dla dzieci do samochodu

Zabawki dla dzieci towarzyszą nam w każdej dziedzinie życia, także w podróży samochodem. Dzięki nim czas spędzony w aucie staje się mniej monotonny, a dzieci mogą zająć się czymś interesującym podczas jazdy. W tym artykule przedstawimy Ci wiele pomysłów na zabawki dla dzieci do samochodu, które zapewnią dziecku rozrywkę, a także bezpieczeństwo podczas jazdy.

Jak zabawki mogą pomóc rodzicom w czasie podróży

Zabawki dla dzieci do samochodu to doskonałe rozwiązanie, które pozwala na utrzymanie radosnego nastroju i zminimalizowanie stresu podczas długiej jazdy samochodem z dzieckiem. Oto kilka sposobów, w jaki zabawki do samochodu mogą pomóc rodzicom:

 • Zabawki zapewniają rozrywkę – Długie trasy samochodem mogą być nudne dla starszych dzieci. Zabawki do samochodu zapewniają rozrywkę i pomagają przechytrzyć nudę. Dziecko może spędzać długi czas na zabawie, zamiast narzekać na długość podróży. W tej sytuacji zalecamy gry zręcznościowe które zajmują czas a przy tym uczą logicznego myślenia.
 • Zabawki sensoryczne mogą uspokoić najmłodszych – Dzieci często nie lubią jazdy samochodem, ponieważ jest to nieznane dla nich środowisko. Zabawki mogą pomóc dziecku poczuć się bezpiecznie i uspokoić je. Można wybrać miękkie zabawki lub pluszowe maskotki, które dziecko może przytulić i potrzymać.
 • Zabawki edukacyjne mogą uczyć – Zabawki do samochodu mogą być również edukacyjne. Można wybrać zabawki, które pomogą dziecku w nauce, takie jak puzzle lub klocki.
 • Zabawki zapewniają rodzicom chwilę wytchnienia – Dzieci czasami potrzebują chwili, aby samodzielnie się bawić. Zabawki do samochodu pozwalają rodzicom na chwilę wytchnienia, ponieważ maluch będzie skupiony na zabawie.
 • Zabawki mogą zapobiegać zniechęceniu – Długie podróże samochodem mogą zniechęcić starsze dzieci do dalszych podróży. Zabawki do samochodu pomagają zapobiec zniechęceniu, ponieważ dziecko może skupić się na zabawie, a nie na długości podróży.

Oto kilka ciekawych zabawek do samochodu, które zajmą dziecko

 1. Tablet z grami dla dzieci

Tablety z grami dla dzieci są obecnie bardzo popularne i stanowią doskonały sposób na zajęcie dziecka podczas dłuższej podróży samochodem. Dzięki specjalnym aplikacjom i grą edukacyjnym, dzieci mogą uczyć się i bawić jednocześnie. Niezbędnym dodatkiem do tabletu jest uchwyt, który umożliwi zamocowanie go na zagłówku fotela. Posiadamy taki tablet dla dzieci od firmy Smily Play, jest bardzo polecany przez klientów.

 1. Kolorowanki

Kolorowanki to klasyczne formy zabawy, które są idealne do zabrania ze sobą w podróż samochodem. Maluchy uwielbiają malować, a dodatkowo poprawiają swoją koncentrację. Zapraszamy do naszej oferty kolorowanek różnego rodzaju.

 1. Zestaw do malowania wodą tzw. kolorowanki wodne

Zestaw do malowania wodą to świetna propozycja dla dzieci w każdym wieku. Dzieci mogą malować na specjalnych kartkach, które zmieniają kolor po kontakcie z wodą. Jest to całkowicie bezpieczne rozwiązanie, ponieważ nie wymaga użycia farb i nie pozostawia śladów na ubraniach. Używane są do tego także specjalne pisaki z wodą, więc możemy być pewni, że nic się nie wyleje. Polecamy kolorowanki wodne różnych firm natomiast możemy polecić kolorowanki z pisakiem Floss & Rock które zwrócą uwagę maluszka na długie godziny.

 1. Interaktywny miś

Interaktywny miś to nie tylko zabawka, ale także przyjaciel który zwróci uwagę dziecka w podróży autem. Dzięki możliwościom interakcji z misiem, dziecko nie będzie się nudzić podczas jazdy. Niektóre modele posiadają funkcje edukacyjne, np. naukę alfabetu czy liczenia. Tego typu zabawki są najczęściej bardzo efektywne dlatego polecamy: miś edukacyjny firmy Dumel, będzie to bardzo dobry wybór.

 1. Samochodowa mata edukacyjna

Samochodowa mata edukacyjna to świetny sposób na zabawę podczas dłuższej jazdy samochodem. Mata może mieć różne kształty i rozmiary, a na jej powierzchni umieszczone są różne elementy do wąchania, dotykania i przekręcania. To doskonała zabawka dla maluchów, które dopiero odkrywają świat. Polecamy maty edukacyjne w naszym sklepie gapik.

 1. Pojemnik na zabawki

Pojemnik na zabawki to nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale także świetna zabawka dla maluszka. Dzięki niemu maluch będzie miał gdzie przechowywać swoje ulubione zabawki i nie będzie ich gubił podczas podróży. Pojemnik może mieć różne kształty i kolory, a niektóre modele posiadają dodatkowe funkcje, np. możliwość układania klocków. Warto oprócz pojemnika zaopatrzyć się w naszym sklepie w zestaw klocków dla dzieci aby mogły zbierać, układać i wkładać do pojemnika różne rzeczy.

Muzyka dla najmłodszych podczas podróży samochodem

Muzyka może być świetnym towarzyszem podczas podróży samochodem z dzieckiem. Odpowiednio dobrana melodia może pomóc uspokoić dziecko, zająć jego uwagę i zapewnić rozrywkę na długiej trasie. Istnieje wiele albumów z muzyką dla dzieci, które są dostępne w różnych gatunkach muzycznych i stylach.

W przypadku maluchów do dwóch lat warto wybierać muzykę o łagodnych dźwiękach, takich jak kołysanki lub utwory relaksacyjne. Muzyka ta może pomóc dziecku zasnąć lub utrzymać spokojny nastrój podczas podróży. Dla starszych dzieci warto wybrać piosenki z radosnymi melodiami lub znanymi utworami z ich ulubionych filmów lub programów telewizyjnych.

Warto pamiętać, żeby dostosować głośność muzyki do potrzeb swojego dziecka i upewnić się, że nie jest zbyt głośna, aby nie przeszkadzać dziecku. Dodatkowo, jeśli podróż trwa dłużej, można przygotować playlistę z ulubionymi piosenkami i zrobić z tego zabawę dla całej rodziny.

Muzyka to również świetny sposób na rozwijanie kreatywności i wyobraźni dziecka. Można zacząć od prostych rytmów i melodii i zachęcać dziecko do wymyślania swoich tekstów lub nucenia melodii. To doskonały sposób na spędzenie czasu w podróży, a jednocześnie rozwijanie kreatywności i fantazji u dziecka.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest najważniejsze, gdy wybierasz zabawki dla dziecka. Upewnij się, że zabawki nie mają ostrych krawędzi ani małych części, które dziecko może połknąć i udusić się. W przypadku zabawek do samochodu, upewnij się, że są one bezpieczne podczas jazdy i nie mogą wpłynąć na bezpieczeństwo dziecka ani kierowcy.

Fotelik samochodowy – to podstawa, bez której nie powinno się ruszać w drogę z dzieckiem. Fotelik powinien być odpowiednio dobrane do wieku i wagi dziecka, a także spełniać wymagania bezpieczeństwa. Powinien być też dostosowany tak aby nie zajmować i nie odwracać uwagi i czasu na obserwacji dziecka podczas jazdy. Z naszej oferty polecamy także wkładki do fotelika które mogą być wymieniane.

Podsumowanie

Zabawki dla najmłodszych do samochodu mogą być świetnym sposobem na zabicie nudy podczas długiej podróży. Ważne jest, aby wybrać najlepsze zabawki, które są bezpieczne, atrakcyjne dla dziecka i nie wpłyną na bezpieczeństwo jazdy. Przy wyborze zabawek, warto również wziąć pod uwagę edukacyjny aspekt wspólnej zabawy oraz praktyczne akcesoria do przechowywania zabawek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

Od zamówień powyżej 299PLN

14 dni na zwrot

14-dniowy okres zwrotu

Wysoka jakość

Produkty bezpieczne dla dzieci

Bezpieczna płatność

PayPal / MasterCard / Visa / Tpay